10 pomysłów na to, jak przeżyć najgorszy dzień tygodnia!

- Brak komentarzy

Zmora nas wszystkich.

To zdecydowanie najgorszy dzień tygodnia. Sama jego wizja przyprawia nas o gęsią skórkę. Niestety, co tydzień, tego samego dnia, przez cały rok musimy stanąć twarzą w twarz z PONIEDZIAŁKIEM.

Nie sprawimy, że będzie tak przyjemny jak piątek, jednakże możemy chociaż trochę zminimalizować jego nieprzyjemne aspekty i sprawić, że będzie całkiem znośny – ba, nawet fajny!

Jak przeżyć poniedziałek?

1. Żeby nasz plan umilania poniedziałku był skuteczny, musi zacząć  już w niedzielę wieczorem. Przygotuj wszystko na następny dzień: wyprasuj ubrania, ugotuj obiad na jutro, zastanów się co będziesz jadł na śniadanie. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnego chaosu rano, który dezorganizuje cały dzień.

2. Nic tak nie poprawia humoru jak fajny posiłek. Wiadomo, że tym najważniejszym jest śniadanie i właśnie w każdy poniedziałek staram się przygotować taki na totalnym wypasie. Do moich ulubionych należą naleśniki z nutellą, placki z bananami, owsianka z owocami czy wiosenne kanapki z ogromną ilością warzyw. Ahh, zrobiłam się głodna.

3. Żaden dzień nie będzie udany, jeżeli będziemy się czuć niekomfortowo. Należy zatem zadać sobie podstawowe pytanie: jaki jest mój ulubiony ciuch? W którym czuję się i wyglądam dobrze? Szybki przegląd szafy i jest – outfit, który działa cuda i potrafi z nas zrobić bogów. Na pewno taki masz, każdy ma.

 

4. Jak pisałam wcześniej, poniedziałek to dzień, kiedy kalorie nie mają znaczenia. Musimy przecież przetrwać te 24 godziny, który już z zasady są beznadziejne. Najlepszy umilacz to taki, który sprawia nam maksimum przyjemności.  W moim przypadku jest to śmietankowa muffinka do kawy, dla innych nowa biżuteria a jeszcze inni fundują sobie obiad w ulubionej knajpce. Znajdź rzecz, która sprawia, że czujesz się lepiej i rezerwuj na nią każdy poniedziałek.

5. Podejrzewam, że poniedziałek jest formą odpoczynku po bardzo intensywnym weekendzie. Być może jest to powód, przez który czujemy się zmęczeni i przygnębieni. A być może dlatego, że sami wmawiamy sobie, że ten dzień jest straszny. Co by było, gdybyśmy od samego rana mówili, że dzisiaj jest super, my jesteśmy mega szczęśliwi i pouśmiechali się do ludzi bez powodu? Spróbujcie.

6.Staram się nie robić tych ,,ważniejszych” rzeczy w poniedziałek. Próbuję zaplanować tydzień w ten sposób, żeby początek tygodnia było nieco lżejszy. Mam wrażenie, że im bliżej piątku tym moja produktywność bardziej wzrasta.

7. Spotykam się z przyjaciółmi. Nic tak nie poprawia humoru jak wspominki z minionego weekendu i imprezy stulecia!

 

 

8. Zabaw się w Patricka Swayze, włącz legendarny fragment ,,Dirty Dancing” z podnoszeniem i bansuj! Jeżeli ten film przyprawia Cię o mdłości to wtedy wyszukujesz taniec Umy Thurman z Johnem Travoltą z ,,Pulp Fiction” i skaczesz aż sił Ci zabraknie!

9. Poniedziałki są dobrym dniem, do zrobienia czegoś po raz pierwszy. Może to być skok spadochronem, ale do naszych pierwszych razów możemy zaliczyć spróbowanie egzotycznych owadów, które oferują restauracje albo przefarbowanie włosów na inny kolor niż zazwyczaj czy wybranie kawy do śniadanie zamiast herbaty.

10. Weź głęboki oddech. Po prostu. To dzień jak każdy inny, on nie jest z założenia zły. Tylko Ty jesteś w stanie sprawić, że poniedziałek stanie się najlepszym dniem w całym tygodniu! Pamiętajcie, wszystko zaczyna się w naszych głowach.

 

Hela ,,Coelho”

 

 

 

Napisz komentarz