Jak odpocząć po świętach?

- Brak komentarzy

Sensual young woman watching something on laptop, view from above

Z czym kojarzą się Wam święta? Mi z obowiązkami,  bieganiną,  gotowaniem i ciągłym sprzątaniem. Szczerze podziwiam ludzi, którzy potrafią wtedy odpoczywać. Po świętach jestem trzy razy bardziej zmęczona niż wcześniej, obżarta i pozbawiona jakiejkolwiek energii. Wtedy właśnie nasuwa się – wcale nie tak abstrakcyjne pytanie –

JAK ODPOCZĄĆ PO ŚWIĘTACH?

Na szczęście przerwa świąteczna trwa trochę dłużej, a między świętami a sylwestrem mamy kilka dni na to, aby zrelaksować się przed okresem, który nas czeka – sesją zimową. W tym roku, postanowiłam, że zadbam o każdą sferę mojego ciała.

UMYSŁ:

– To jest moment, w którym możesz oddać się totalnemu odmóżdżeniu. Postaraj się nie myśleć o niczym ważnym, sprawy uniwersyteckie zostaw na czas po świętach, a teraz delektuj się chwilą tylko dla siebie. Zaopatrz się w książki i ,,głupkowate” filmy. Pozwoli Ci to na relaks Twojego umysłu i zebraniu sił na wojnę.

CIAŁO:

– Przede wszystkim zadbaj o jego wygląd wewnętrzny, szczególnie po świątecznym obżarstwie. Postaraj się wrócić do diety przed świętami, pij herbatki oczyszczające i wodę z cytryną, dzięki czemu pozbędziesz się zaległych resztek jedzenia w organizmie. Mógłbyś też zafundować sobie porządny trening, który sprawi, że odzyskasz energię a ćwiczenia wprawią Cię w dobry nastrój przed nowym rokiem. Poza tym, sport to spora dawka endorfin i relaksu nie tylko dla ciała, ale także dla umysłu.

– Podejrzewam, że ten sposób na oczyszczenie bardziej spodoba się damskiej części. Domowe SPA to świetny sposób, aby zregenerować nasze ciało. Zaplanujcie kilka zabiegów, które możecie wykonać w domu i rozłóżcie po jednym na każdy dzień w przerwie świątecznej. Może to być relaksująca kąpiel z olejkami i zapalonymi świecami, oczyszczanie cery maseczkami, pielęgnacja stóp i dłoni, relaks dla włosów… Wszystko, na co tylko będziecie mieli ochotę.

 

giphy1

 

WŁASNA PRZESTRZEŃ:

Nie od dziś wiadomo, że człowiek staje się dużo bardziej produktywny, jeśli wokół niego panuje porządek. Zdaję sobie sprawę, że po świątecznych porządkach masz serdecznie dość odkurzania i ścierania kurzy, jednakże dopilnuj aby nie było bałaganu, wszystko było na swoim miejscu. Taki ogólny porządek, no. Możesz zainwestować w klimatyczne świeczki i inne gadżety. Chodzi o to, aby Twoja przestrzeń sprawiła, że poczujesz się bezpiecznie i komfortowo.

STAN DUCHA:

Wygospodaruj jeden dzień na lenistwo ostateczne. Uprzedź domowników, że tego dnia nie ma Cię dla nikogo, ponieważ odpoczywasz. Śpij do oporu, śniadanie zjedz o 15, spędź cały dzień w piżamie, obejrzyj całą serię ,,Friend’s” i nie rób absolutnie NIC. Pamiętaj tylko, żeby przeznaczyć na to jeden dzień, a nie cały tydzień…

 

Pozdrawiam,

Mela

Napisz komentarz