Jak zabić kaca? Trzy etapy niwelowania skutków dnia poprzedniego.

- Brak komentarzy

Monday morning again

Każdemu zdarzy się czasami przesadzić z alkoholem, jesteśmy tylko ludźmi. Jednakże naukowcy udowodnili, że studenci są narażeni na to schorzenie dużo bardziej, niż reszta społeczeństwa. Impreza jest wpisana w dekalog studencki i niestety, nie da się tego obejść. Całonocna balanga jest świetnym sposobem na zrelaksowanie się, poznanie nowych ludzi czy odprężenie się. Jednakże jak każda miła rzecz, niesie ze sobą konsekwencje. W tym przypadku jest to morderczy kac następnego dnia. Co więc zrobić, żeby go wyeliminować?

Najłatwiejszym sposobem, żeby nie odczuć żadnych skutków dnia następnego, jest prosta zasada: Nie pij. To jedyny sposób, żeby czuć się jak nowonarodzony bóg. Jednakże nie zawsze udaje nam się wytrzymać w tym postanowieniu. Jeśli już daliśmy się ponieść emocjom i płyniecie z prądem w najlepsze to pamiętajcie o prostych zasadach.

Przed imprezą:

  1. Zjedzcie pełonowartościowy posiłek. Jeśli nie macie za dużo czasu, żeby przygotować jedzenie, zróbcie chociaż wypasione kanapki z warzywami, szynką i żółtym serem. Alkohol dużo mniej wpływa na organizm, który jest najedzony.
  2. Zakup zgrzewkę wody, cytryny i wodę kokosową.

 

1

 

W trakcie imprezy:

  1. W trakcie picia postaraj się uzupełniać płyny. Pij na zmianę drinki i najlepiej wodę. Dzięki temu wypijesz trochę mniej, poza tym zminimalizujesz ryzyko odwodnienia, które często następuje na skutek picia dużej ilości alkoholu.
  2. Dobrze byłoby, gdybyś w trakcie imprezy coś zjadł. Najlepiej coś konkretniejszego, jednakże w razie gdybyś nie miał takiej możliwości, wystarczą przekąski w postaci koreczków, paluszków itd.

Po imprezie:

  1. Przed snem wypij jak największą liczbę wody, najlepiej tą kokosową. Wiem jednak, że ma ma ona specyficzny smak, który nie podchodzi każdemu, dlatego dobra też będzie zwykła woda.
  2. Po przebudzeniu nie podnoś się od razu z łóżka, postaraj się wyciszyć i uspokoić.
  3. Tego dnia, staraj się unikać kawy, która dodatkowo wypłukuje organizm z naszego organizmu. Alkohol i tak wystarczająco zmasakrował nasz organizm.

 

2

4. Zjedz królewskie śniadanie. Moją propozycją jest jajecznica na szynce z pomidorkami albo omlet z łososiem.

5. Dotleń się. Wiem, ze w takim dniu nie chce nam się wychodzić z łóżka, jednakże dobrze byłoby gdybyś poszedł          na krótki spacer, dzięki któremu Twój mózg złapie trochę tlenu – serio, poczujesz się lepiej

6. W razie masakrycznego kaca, możesz też wypić napój izotoniczny, który zawiera mikroskładniki, które zostały            wypłukane.

   7. Dużo śpij. Złota zasada: sen najlepszy na wszystko.

 

Powodzenia,

Alex!

Ps. Cała lista jest mocno subiektywna, podzieliłem się z wami radami, które sam stosuję podczas poimprezowego kaca. 🙂

Napisz komentarz