Lista rzeczy do zrobienia w te wakacje

- Brak komentarzy

 

 

 1. Odpocząć

Coraz częściej spotykam się z tym, że ludzie kompletnie zapominają do czego tak naprawdę służą wakacje. Ano, przecież do odpoczynku! Te kilka miesięcy wakacji mają naładować baterie i sprawić, że życie na nowo wyda nam się kolorowe. Nie możemy o tym zapominać.

 

 1. Przeżyć swój pierwszy raz

Może to być pierwszy skok ze spadochronem, spływ kajakowy, zjedzenie ślimaka, spanie pod namiotem, bieganie rano, wypicie whiskey z sokiem anansowym, cokolwiek. Byleby było to po raz pierwszy.

 

 1. Joga

Skoro w punkcie pierwszym (najważniejszym) wspomnieliśmy o odpoczynku, to kolejna na liście będzie joga. Nic tak nie wycisza, nie odpręża jak pozycja tygrysa. Nie każdemu się spodoba, ale spróbować warto. Wiele siłowni czy szkół oferuje pierwsze darmowe wejście, więc idźcie wypróbować pozycji żurawia.

 

 1. Odwiedzić dowolne miasto w Polsce

Żyjemy w takich jakichś dziwnych czasach, w których cudze chwalicie a swego nie znacie. Wszyscy zaabsorbowani zwiedzaniem świata i podróżowaniem, nie doceniają tego, jak cudownie jest w Polsce. I tak na przykład możemy pochwalić się klimatycznym Wrocławiem, które zostało wybrane na najpiękniejsze miasto w Polsce, nadmorski klimat Sopotu, oscypki w Zakopanem… Czyż to nie brzmi cudownie? Nie musicie jechać na drugi koniec Polski, wystarczy jakieś pobliskie miasto, w którym jeszcze nie byliście. Kreatywnie, ludzie! Kreatywnie!

 

 

 1. Samotny obiad w dobrej knajpce

Czujecie się dziwnie siedząc samemu w restauracji i macie wrażenie, że wszyscy się na Was gapią i myślą, że ktoś was wystawił? Mylicie się, nikt nie zwraca na to uwagi. Nie uważacie, że fajnie jest od czasu do czasu zabrać ze sobą fajną książkę, zaszyć się w ogrodowym zakątku i w spokoju zjeść pyszny makaron z krewetkami i cieszyć się piękną samotnością?

 

 1. Wschód słońca

Ilu z Was miało okazję podziwiać uroki wschodzącego słońca w miejscu zamieszkania? Ja osobiście jeszcze nie widziałam i uważam, że wakacje to idealny moment na nadrobienie tego.

 

 1. Popróbować i posmakować

Zdaję sobie sprawę, że schabowego i pierogi próbowali wszyscy, ale wydaje mi się, że nie mieliśmy okazji posmakować wszystkich regionalnych potraw! Może by tak wsiąść w pociąg, jechać do Lublina i spróbować ,,zawijasa nasutowskiego”? Albo do Suwałk na kartacze? Aż ślinka cieknie.

 

 1. Challenge na czytanie książek

Wakacje to taki przyjemny miesiąc, w którym mamy wystarczająco dużo czasu na robienie sobie ciekawych wyzwań. I nie, nie mam na myśli picia piwa na sekundy a coś, co wpłynie na nasz rozwój intelektualny. Na przykład czytania książek. W lipcu 15, w sierpniu 10, a we wrześniu 5? Albo całe wakacje w świecie fantasy od Harrego Pottera, po Władcę Pierścieni i Hobbita? A może bardziej ambitnie – 20 książek o marketingu albo zdrowym odżywianiu? I jak, podejmiecie wyzwanie?

 

 

 1. Urlop od życia online

Zapewne większość z Was jest 24 na dobę online. Przyszło nam żyć w czasach, kiedy godzina bez internetu staje się wiecznością. Wiadomo, w sytuacjach kryzysowych jest on nam niezbędny do funkcjonowania, jak na przykład podczas przygotowywania tez do kolokwium, nad którymi pracujecie wspólnie z grupą. Ale podczas wakacji takie rzeczy nas nie dotyczą, więc spróbujmy wziąć jednodniowy urlop od komputera, telefonu, social mediów i innych, innych i innych. Postarajcie się przeżyć dzień totalnie niewirtualnie.

 

 1. Poranna kawa

Zawsze obiecuję sobie, że w najbliższą sobotę nie będę spać do południa, wstanę jak cywilizowany człowiek między godziną 7 a 8 i pójdę na obiecaną kawę do jednej z klimatycznych kawiarenek a później wybiorę się na długi spacer do najbliższego parku i będę obserwować rodzącą się do życia przyrodę. Ale wiecie jak to jest, zmęczona po całym tygodniu oczekiwałam solidnego odpoczynku w postaci lenistwa do potęgi entej. A skoro w wakacje tylko odpoczywamy to mamy czas na poranną kawę w parku saskim.

 

 1. Cieszyć się życiem!

Myślę, że w tym przypadku, komentarz jest absolutnie zbędny.

 

Miłych, ciekawych i udanych wakacji, Studenciaki!

Napisz komentarz