cover_3sowy

Kim jesteśmy?

Studenciak to strona stworzona przez studentów – dla studentów. Jesteśmy kilkuosobowym zespołem ludzi z różną historią, których łączy status studenta i pasja do pisania.

Dlaczego blog?

Pewnego letniego wieczora, piliśmy kawę w jednej z warszawskich kawiarenek i rozmawialiśmy o swoich planach, ambicjach i marzeniach. Całkiem przypadkiem okazało się, że łączy nas pasja do pisania tekstów. Każdy z nas – w mniejszym czy większym stopniu – planował założyć bloga, albo już go ma ale ma problem z regularnością, pomysłami na post czy brak czasu. Wtedy pojawiła się magiczna piłeczka nad naszą głową, niczym w ,,Zaczarowanym ołówku” i dostaliśmy objawienia. Założymy blog razem! Co kilka głów, to nie jedna. Czas przestanie być problemem, bo będziemy się wymieniać, pomysły będą nieskończone bo jest nas wiele a regularność będzie formalnością. Podekscytowani zaczęliśmy myśleć nad tematyką…

Dlaczego Studenciak?

Po intensywnej burzy mózgów, doszliśmy do porozumienia: zrobimy blog dla studentów! My też nimi jesteśmy, każdy na innym roku, z innej uczelni, z innymi doświadczeniami, przemyśleniami. Jest to temat wspólny dla nas wszystkich, więc postanowiliśmy podzielić się z wami naszymi osobistymi historiami na temat tego dziwnego okresu – ,,życia studenckiego”.

Cel?

Wymarzyliśmy sobie blog, który wychodzi ze strefy monologu i jest współpracą ludzi piszących ale także czytających. Mile widziane będą teksty o waszych przeżyciach na studiach, rozczarowaniach czy radach dla ludzi wybierających się na studia. Liczymy na was!