6 typów ludzi, których poznasz na studiach.

- 1 komentarz

Nerd student is borrowing many books in library.

Studia są totalną mieszanką, jeśli chodzi o ludzi. Zjeżdżają się oni z całego kraju, mają inne poglądy, inny sposób mówienia, wyglądają inaczej. De facto, te różnice szybko się zacierają, ale jednak…  Przedstawię Ci 6 typów studentów, których NA PEWNO spotkasz na studiach.

1. KUJON – Poznasz go po dużych okularach, dzierganym sweterku w serduszka i kubku termicznym, w którym znajduje się kawa z dziesięciu łyżeczek. Jego najlepszym przyjacielem jest książka a zawieranie nowych znajomości jest dla niego głupotą. Można  spotkać go w odosobnionym miejscu, za to jako pierwszy pojawia się na wykładzie, siada w pierwszym rzędzie i ucisza wszystkich dookoła. Całym rokiem go ignorujesz, jednak podczas sesji zasypujesz go miłymi słówkami oraz czekoladkami i udajesz, że jest Twoim najlepszym przyjacielem. Do ostatniego egzaminu.

2. IMPREZOWICZ – Imprezowicze to najpopularniejsza grupa studentów. Można znaleźć ich w pierwszym lepszym klubie a na uczelni poznasz go po dziwnej woni wydalającej się z jego ust. Sam nie wiesz czy to zapach najtańszego wina, bimbru wujka, czy wszystkiego naraz. Na wykładach pojawia się rzadko, a jak już jest to śpi. Nigdy nic nie wie, nie rozumie i jest zaskoczony sesją egzaminacyjną. Jeżeli chcesz przeżyć najlepszą imprezę w życiu, on na pewno Ci to załatwi. Jeśli jednak planujesz zaliczyć studia i czegoś się nauczyć – ogranicz spotkania z nim do dwóch wyjść w roku.

 

2

 

3. BIZNESMAN – Garniturek, wyprasowana koszula, teczka pod pachą i dusząca woń perfum – tak można scharakteryzować biznesman’a. Na jego widok wzdrygają się nawet wykładowcy, bo myślą, że to kontrola z ministerstwa. Na wykładzie zajmuje bezpieczne (środkowe) miejsce, rozkłada swój laptop i udaje, że pracuje. W rzeczywistości gra w CS’a.

4, KSIĘŻNICZKA – Księżniczka ma długie blond włosy, różową sukienkę i tapetę na twarzy. Dla kolegów jest słodka i urocza, dla koleżanek wredna i samolubna. Na egzaminy zakłada krótkie spódniczki i duże dekolty, dzięki czemu rok zalicza śpiewająco.

5. SZALONE OCZY – Nikt nie wie o co, tak naprawdę, mu chodzi. Rozmawia ze sobą, wpina kolorowe kwiaty we włosy a na pytania wykładowców, odpowiada w obcym języku, którego nikt nie rozumie. Niby sympatyczny, niby nikomu nic nie zrobił, ale wszyscy i tak się go boją. W sumie miecz ze Star Wars, który codziennie nosi nie robi zbyt dobrego wrażenia…

 

1

 

6.ELITA – Spotykając ich na korytarzu czujesz się jak w amerykańskim filmie. I to nie takim, w którym jesteś Superman’em. W filmie, w którym oni są najbardziej popularni i pożądani, a Ty… Właściwie nikt nie wie kim Ty jesteś do tego stopnia, że Ty sam przestajesz wiedzieć. Ale spokojnie, czasy High School Musical bezpowrotnie się skończyły a Ty nie musisz czuć się przez nich źle. Chyba, że imponują Ci kasą rodziców, którą wydają na prawo i lewo. Nie ma nic niesamowitego w wydawaniu nieswoich pieniędzy. No chyba, że dorobili się na chińskim targu sprzedając nowy gatunek chrabąszcza – wtedy szacuneczek.

A wy, znacie jeszcze jakieś typy studentów? Dajcie znać.

Alex

 

One Response

  1. Antypatycznie
    | Odpowiedz

    Kurde introwertyka nie raczyło umieścić :D?
    Z wyglądu jestem księżniczką, z nauki kujonem.

Napisz komentarz